„Zimowy obrazek” – kółko w grupie Biedronek

Zabawy plastyczne o tematyce zimowej są różnorodne i piękne. Tym razem dzieci nakleiły białą sylwetę drzewa na czarnej kartce, wokół namalowały padający śnieg wykorzystując do tego patyczki higieniczne. Następnie na drzewie umieściły czerwone kuleczki zrobione z czerwonej krepy imitujące jarzębinę, a na gałęzi nakleiły czarną sylwetę ptaka, któremu należało dokleić oczko i namalować czerwony brzuszek wykorzystując ponownie patyczki higieniczne. Dzieci rozwijały wyobraźnię, usprawniały dłonie oraz zdobywały nowe doświadczenia plastyczne. Wykonane obrazki zachęciły dzieci do rozmowy na temat piękna zimowego krajobrazu oraz zimujących u nas ptaków, które podczas silnego mrozu i padającego śniegu oczekują naszej pomocy.