„1000 buziaków dla dziewczynek i chłopaków” – Walentynki we wszystkich grupach

W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Świętego Walentego potocznie nazywany Walentynkami. Tradycje tego święta i związane z nim zwyczaje zyskały popularność w Polsce dopiero w XX wieku i obchodzone są po dzień dzisiejszy. Walentynki uważane są za święto zakochanych, ale tak naprawdę to również święto przyjaźni. Jest to doskonała okazja do uwrażliwienia dzieci na empatię do innych ludzi oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania i okazywania uczuć. Tego dnia w naszym przedszkolu królował kolor czerwony, a przedszkolaki z wszystkich grup brały udział w różnych zabawach związanych z tym świętem, m. in. Walentynkowe zabawy pamięciowe, ruchowe. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi święto walentynek oraz jak możemy je świętować. Wszystkie przedszkolaki wykonały również walentynkowe prace plastyczne. Na koniec dnia, w galerii prac plastycznych królowały serca w kolorze czerwonym oznaczające miłość i przyjaźń.