Nasze akcje

Akcje społeczne, w które angażujemy dzieci przedszkolne

Uwolnij książkę

Akcję uwolnij książkę rozpoczynamy co roku w dniu 9 kwietnia w Światowy Dzień Książki

Na pewno każdy z nas posiada jakąś książkę, która zalega teraz na zakurzonej półce. Przeczytałeś ją, chcesz ją wymienić?
Będziesz miał okazję! W holu przedszkola będzie znajdował się stolik z książkami.
Będzie można na nim zostawić niepotrzebną książkę i wziąć taką, która się do ciebie uśmiecha!

Uwolnij i wymień książkę

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą akcję Uwolnij Książkę, którą z powodzeniem angażujemy dzieci naszego przedszkola od 2016 roku.

Szlachetna Paczka

W naszym przedszkolu przygotujemy świąteczną niespodziankę dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.
W tym celu zamieszczony zostanie plakat informacyjny dla rodziców.

Postawa rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż dzieci, bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka.

Akcja „Szlachetna Paczka” zakończona. Czas przedświąteczny to najlepszy okres, aby uświadomić dzieciom jak ważne jest niesienie pomocy potrzebującym. W tym roku Niepubliczne Przedszkole nr 3 „Wesoły Smyk”  po raz kolejny przystąpiło do akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Nasze Przedszkole w tym roku przygotowało paczkę na święta dla Pani Karoliny z rodziną. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej przedszkolnej społeczności jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie, na miarę swoich możliwości. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży, firmom, anonimowym darczyńcom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”. Pamiętajcie, razem możemy więcej! 🙂

Szlachetna paczka lubię ludzi

Głęboko wierzymy, że przekazane podarunki wraz z życzeniami przyniosą obdarowanym dużo radości na Święta Bożego Narodzenia, oraz pozwolą uwierzyć w drugiego człowieka.

Głodny piesek

Akcję „Głodny piesek” inicjujemy w dniu 25 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Kundelka

W tym dniu w naszym przedszkolu organizujemy zbiórkę suchej karmy, przysmaków i zabawek dla czworonożnych przyjaciół mieszkających w schronisku dla zwierząt.

Podaj pomocną dłoń psu

Jak co roku liczmy na wielkie serce naszych przedszkolaków i ich rodziców i z góry dziękujemy za okazaną empatię dla pokrzywdzonych zwierząt.