„Bajki na jednej nodze” – przedstawienie teatralne w wykonaniu Grupy T z Torunia

We wtorek 28 marca nasze przedszkole odwiedziła Grupa T z Torunia, która przedstawiła dzieciom teatrzyk pt. „Bajki na jednej nodze”. Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej „Kabaret na jednej nodze”. Podczas przedstawienia dzieci mogły obejrzeć znane wszystkim bajki – „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, tylko w zupełnie innej, pełnej humoru odsłonie. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny i poruszało problemy m.in. zdrowego trybu życia, mycia warzyw i owoców przed jedzeniem, dbania o higienę osobistą. Pełne humoru przedstawienie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie dzieci. Wszystkie bajki kończyły się śmiesznym i zaskakującym morałem, o którym aktorzy rozmawiali z dziećmi. Dzieci miały okazję samodzielnie wyciągać wnioski, dzięki czemu (mamy nadzieję) zapamiętają przesłanie każdego skeczu.