„Bałwanek i reniferek” – zabawa plastyczna z wykorzystaniem tzw. nieużytków – kółko w grupie Motyli

Podczas kółka zainteresowań dzieci sklejały z papierowych części bałwanka i reniferka. Do kółka, które było na dole sylwety doklejona była nakrętka, która wraz z odrobiną plasteliny zapewniła to, że sylwety mogły stać a nawet kołysać się. Dzieci doskonaliły sprawność dłoni i koordynację wzrokowo-ruchową, ale też uczyły się cierpliwie pracować i mimo trudności doprowadzać pracę do końca. Kończąc pracę z ochotą zaczęły wymyślać dialogi prowadzone przez wykonanego bałwanka i reniferka, inne dzieci przeliczały bałwanki i reniferki wykonane przy stoliku, zatem nasza zabawa plastyczna miała również wpływ na rozwój mowy i doskonalenie umiejętności liczenia.