„Bańka w bańce i gasnąca świeczka” – eksperymenty w grupie Pszczółek

Podczas ostatnich eksperymentów dzieci znów fantastycznie bawiły się. Rozpoczęliśmy zabawy robiąc bańki mydlane na talerzykach. Następnie dzieci zgodnie ze wskazówkami starały się przekłuć bańkę słomką i zrobić bańkę w bańce. Po chwili dzieci bawiły się coraz lepiej, zrobiły nawet zawody w tym, kto stworzy więcej baniek w bańce. To był świetny sposób na naukę, ale też rozwijanie koordynacji ruchowej, cierpliwości i skupienia. Na zakończenie nasi mali naukowcy obserwowali efektowny eksperyment – gasnącą świecę i zasysającą się wodę. Obserwowały, jak zareagowała paląca się świeczka, gdy odcięliśmy  dopływ tlenu – świeczka gaśnie, a woda zostaje „wciągnięta” pod szklankę i jej poziom się podnosi.