„Barwy podstawowe i pochodne” – sensoplastyczne kółko zainteresować w grupie Biedronek

3 października w grupie Biedronek odbyły się pierwsze zajęcia w ramach sensoplastycznego kółka zainteresowań. Temat zajęć wprowadził dzieci w świat plastyki i barw. Dzieci dowiedziały się co to są barwy podstawowe i pochodne, jakie kolory są podstawowe (czerwony, żółty, niebieski), a jakie pochodne. Wykorzystując maszynę do mieszania kolorów dzieci obserwowały jak mieszają się podstawowe kolory i powstają nowe barwy – pomarańczowy, zielony, fioletowy. Tego dnia dzieci zamieniły się również w malarzy i podczas zabawy plastycznej z wykorzystaniem sztalug, przy użyciu 3 podstawowych kolorów i mieszaniu ich tworzyły piękne obrazy.