Bezpieczna zima – Drugi tydzień ferii

W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci świetnie bawiły się słuchając bajek o zimowych zabawach na śniegu i lodzie, śpiewając zimowe piosenki i tańcząc przy wesołej muzyce. Podczas zabawy plastycznej wykonywały łyżwy ozdabiając buty i doklejając drewniane patyczki. Uczestnicząc w zabawach matematycznych przeliczały bałwanki, porównywały ich wielkość i kolorowały obrazek zgodnie z podanym kodem. Jednak najważniejsze było utrwalenie z dziećmi zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. W tym celu dzieci obejrzały film edukacyjny, układały historyjkę obrazkową, oglądały plansze zachęcające do właściwego zachowywania się. Utrwaliły numery alarmowe, których znajomość potrzebna jest nie tylko podczas zimowych zabaw. Działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem są niezbędne i stanowią nieodzowne wsparcie dla rozwoju przedszkolaków.