„Brzechwolandia” – wyjście grupy Myszek i Biedronek na przedstawienie teatralne w Chodzieskim Domu Kultury

We wtorek 12 marca dzieci z grupy Biedronek i Myszek udały się do Chdku na Spektakl pt „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji z Wrocławia, był okazją do przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy takich jak : „ Leń”, „Skarżypyta”, „ Samochwała”, „Kłamczucha”, „ Atrament”, „ Globus”, „ Znaki przestankowe”, „Mucha”, „Brudas”, „Żołądek”, „Na wyspach Bergamutach”, „Staś Pytalski”. Dzięki wizycie w cudownej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dzieci miały możliwość przenieść się w świat wyobraźni, radości i marzeń. Postacie z wierszy przypomniały też dzieciom o właściwym zachowaniu w domu, szkole, na podwórku oraz o zasadach higieny i zdrowego odżywiania.