„Co powinien wiedzieć każdy Polak?” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 4-9.11, dzieci z grupy Biedronek wzbogacały swoją wiedzę na temat naszej ojczyzny – Polski. Dowiedziały się jak powstała Polska poznając legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”, czym jest stolica oraz że stolicą Polski jest Warszawa, a najdłuższą rzeką Wisła. Utrwaliliśmy znajomość symboli narodowych, śpiewaliśmy hymn zachowując odpowiednią postawę „na baczność”. Ponadto dzieci dowiedziały się, że Polska leży w Europie oraz jest członkiem Unii Europejskiej, poznaliśmy flagę, hymn i maskotkę Unii Europejskiej. Dzieci poznały wygląd monet oraz dowiedziały się, że walutą Polski jest „złoty”, natomiast w innych państwach przeważnie walutą jest „euro”. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, językowe, muzyczne i plastyczne – wykonaliśmy pracę plastyczną „Mapa Polski” techniką kolażu (dzieci kolorowały mapę kredkami mieszcząc się w konturze, wyklejały plasteliną rzekę Wisłę i doklejały w odpowiednich miejscach obrazki symbolizujące ważne dla nas miejsca w Polsce). Dowiedzieliśmy się również jak wygląda litera „i, I” oraz liczba „5” i jak się je pisze.