„ĆWICZĘ Z MAMĄ, ĆWICZĘ Z TATĄ” – ZAJĘCIA RUCHOWE Z UDZIAŁEM RODZICÓW

23 kwietnia w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców pod hasłem „Ćwiczę z mamą, ćwiczę z tatą”. Zabawy sportowe prowadzone były elementami metody W. Sherborne oraz pedagogiki zabawy Klanza. Celem spotkania było: kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi, wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera, pogłębienie więzi, relacji rodzinnych, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, nawiązanie kontaktów między rodzicami, zachęcenie ich do wspólnej zabawy z dzieckiem. Serdecznie dziękuje Rodzicom oraz dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciach i miło spędzony czas.