„Deszczowa pogoda”- zajęcia otwarte w grupie Myszek

W dniu 23 listopada odbyły się zajęcia otwarte w grupie Myszek. Tematem przewodnim zajęć była pogoda. Na początku dzieci przechodziły przez ścieżkę sensoryczną, która prowadziła do listu. Z listu dowiedzieliśmy się o czym będą dzisiejsze zajęcia. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe dotyczące zjawisk atmosferycznych i dopasowywały odpowiednie podpisy do obrazków. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw muzyczno- ruchowych z wykorzystaniem rekwizytów, jak np.: folia malarska czy kartka A4. Do wzięcia udziału w zabawach zaprosiliśmy również rodziców, z którymi zagraliśmy na instrumentach do piosenki „Deszczyk pada” oraz wykonaliśmy masażyk relaksacyjny. Na koniec zajęć przy stolikach dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną pt: Deszczowa pogoda. Bardzo dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach.