„Dlaczego w marcu jest jak w garncu” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 11-15 marca, dzieci z grupy Biedronek podczas zajęć i zabaw kierowanych poznały znaczenie polskiego przysłowia „W marcu jak w garncu”. Dowiedziały się co to jest pogoda, jakie mogą panować zjawiska atmosferyczne oraz jakie są ich nazwy. Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne podczas zabaw z rytmami i kodowaniem z matą. Rozwijaliśmy umiejętności językowe utrwalając znane już dzieciom literki oraz poznając kolejną literę „F”. Rozwijaliśmy również umiejętności artystyczne podczas wykonywania pracy plastycznej „malowanie pogody do muzyki”-dzieci podczas słuchania utworu „wiosna” Vivaldiego wyobrażały sobie pogodę która kojarzy im się z dźwiękami w muzyce i malowały te zjawiska farbami. Zabawa ta doskonale rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci.