„Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” – teatr lalek w przedszkolu

Dnia 29 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek „Kukiełka”, który w bardzo interesujący, a zarazem zabawny i pouczający sposób przedstawił historię Szewczyka Dratewki. Było to pięknie opowiadanie o chłopcu, który bezinteresownie pomaga innym. Ma on dobre serce i kiedy tylko widzi kogoś w potrzebie nie pozostaje obojętny. Widząc krzywdę, udziela wsparcia mrówkom, kaczkom, pszczołom, a one w podzięce deklarują mu swoją pomoc. Główny bohater zawsze jest skromny, ale bardzo szczęśliwy, że może pomóc i nie oczkuje niczego w zamian. Na koniec spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia kukiełek, co było ciekawym i radosnym doświadczeniem. Ta wspaniała opowieść niesie ze sobą ważne przesłanie, jakim jest to ze dobro zawsze do nas wraca, jeżeli okazujemy je innym. Ważne jest, aby mieć otwarte serce i kierować się dobrocią oraz skromnością. Spotkanie z teatrem lalek było bardzo interesujące i przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.