„Domowi ulubieńcy” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 4-8 marca, dzieci z grupy Biedronek poszerzały swoją wiedzę na temat zwierząt domowych. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta nazywamy domowymi i dlaczego, poznaliśmy różne gatunki zwierząt domowych. Dzieci poznały zasady opiekowania się zwierzętami, co jest im potrzebne. Dowiedziały się również że zwierzęta, tak jak ludzie mają uczucia. Dzieci dowiedziały się czym jest odpowiedzialność. W tym tygodniu odwiedzili nas również rodzice dzieci z ich domowymi zwierzętami: Pani Sandra, mama Olka pokazała dzieciom chomika syryjskiego i opowiedziała o sposobie opiekowania się nim, Pani Kamila, mama Czarka pokazała dzieciom chomika dżungarskiego, dzięki temu dzieci miały możliwość porównania tych dwóch ras chomików, Pani Beata, mama Maćka odwiedziła nas z ich królikiem Rogerem prezentując dzieciom jego potrzeby i sposób opiekowania się nim. Ponadto dzieci poznały sposób opieki nad świnkami morskimi oraz rybkami (które przyniósł do przedszkola Ignacy). Oczywiście w ciągu tygodnia nie zabrakło zabaw rozwijających umiejętności językowe, matematyczne czy plastyczne. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za wizyty w naszej grupie.