„Domowi ulubieńcy” – zajęcia tygodniowe w grupie Myszek

W minionym tygodniu 13-17 marca, dzieci z grupy Myszek, podczas codziennych zajęć omawiały temat Zwierząt Domowych. Podczas codziennych zabaw dzieci utrwaliły nazwy zwierząt domowych oraz dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami. Podczas zajęć rozwijaliśmy umiejętności językowe – poznanie litery „p, P”, umiejętności muzyczne, matematyczne, plastyczne – wykonanie pracy przestrzennej :Piesek z kubeczków” oraz pracy plastycznej „rybki w akwarium” – doskonalenie umiejętności wydzierania, wycinania, kolorowania, przyklejania elementów oraz kreatywności dzieci. Rozwijaliśmy również kompetencje matematyczne podczas zabaw z wykonanymi przez dzieci pieskami – „nakarm pieska” podczas których dzieci zapoznały się z pojęciem dodawania. Atrakcją tygodnia była wizyta tata Poli z psem-szczeniakiem Maltańczykiem oraz odwiedziny żółwia Pani Olgi, który spędził z dziećmi cały dzień.