„DZIEŃ DRZEWA” – ZAJĘCIA W GRUPIE ŻABEK, PSZCZÓŁEK I BIEDRONEK

10 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu w grupie Żabek, Pszczółek i Biedronek „Dzień Drzewa”. Z okazji tego święta odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych oglądały przez lupy kory, liście i gałązki. Dzieci mogły w zabawowy sposób dowiedzieć się, dlaczego i jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. W czasie zabaw segregowały gałązki drzew na iglaste i liściaste, utrwalając przy tym nazwy tych drzew. Wykonały również piękne prace plastyczne. Celem tego święta było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.