„Dzień Emotikona w grupie Biedronek”

Uśmiechnięta buźka, płacząca buźka, serduszko, łapka w górę… to tylko kilka propozycji, z których codziennie korzystamy. 19 września obchodziliśmy Dzień Emotikona. Dzieci z grupy Biedronek również uczciły to święto podczas wspólnych zabaw. Emotikony, emotki, emoji – różne nazwy, różny wygląd, ale znaczenie to samo – UCZUCIA I EMOCJE. Podczas obchodów tego święta, dzieci z grupy Biedronek utrwaliły emocje jakie mogą nam towarzyszyć w różnych sytuacjach, sklasyfikowały emocje na pozytywne i te mniej przyjemne, bo wszystkie emocje są przecież dobre. Poznały znaczenie emotikonów oglądając prezentację, rozwiązując sudoku. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną „Emotki”, która polegała na samodzielnym narysowaniu wybranych emotikonów.