Dzień Języka Ojczystego w Naszym przedszkolu

Dnia 29.02.2024 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w wyjątkowy sposób obchodziliśmy ten dzień. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały inscenizacje dowolnego wiersza polskiego autora. Na koniec występów dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz małe upominki. Przedszkolaki podczas wydarzenia wspólnie odśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz ćwiczyły prace swoich narządów artykulacyjnych wraz z piosenką „Gimnastyka buzi i języka”. Dzieci również mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat symboli narodowych podczas oglądania filmu na temat Polskich symboli narodowych. Na koniec występów wykonano wspólne pamiątkowe fotografie oraz głos zabrała Pani Dyrektor dziękując wszystkim zebranym za wspólne obchodzenie Dnia Języka Ojczystego.