Dzień Kolorów w grupie Pszczółek

W dniu 21 marca dzieci z grupy „Pszczółek” obchodziły Dzień Kolorów. Zabawy z kolorami rozpoczęły od wysłuchania opowiadania  M. Lorek, pt. „Bajka o tym, kto wymyślił kolory”,  a następnie na podstawie tekstu ułożyły kolorowe domki dla bohaterów bajeczki. Układały również kolorowe koła z części, nazywały kolory i podejmowały próby przeliczania ułożonych kół i porównywania ich ilości. Zabawka wykonana z kolorowych pasków papieru zachęciła dzieci do ćwiczeń rozwijających małą motorykę i sprawiła dzieciom dużo radości. Nie zabrakło też zabawy plastycznej, podczas której dzieci malowały farbami, starając się mieszać kolory tak, by uzyskać nowe. Kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie, być może dlatego zabawom towarzyszył uśmiech i wesoła atmosfera.