Dzień Kota

W dniu17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Dzieci bawiły się świetnie podczas rozwiązywania zagadek, układania puzzli, zabaw przy muzyce oraz zabaw plastycznych i sprawnościowych. Słuchały również wierszy i opowiadań o kotkach, doskonaliły spostrzegawczość wzrokową i logiczne myślenie podczas zabaw z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Była to wspaniała okazja do segregowania, porównywania i przeliczania sylwet kotków. Wielką atrakcją była wizyta babci jednego z wychowanków wraz z puszystym gościem w grupie najstarszych przedszkolaków. Dzięki zabawom dzieci poznały różne rasy kotów, kocie zwyczaje oraz sposób właściwego opiekowania się tym miłym zwierzątkiem. Celem obchodów tego dnia, oprócz wspaniałej zabawy, było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.