„DZIEŃ KSIĄŻKI” – SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ W GRUPIE ŻABEK

W dniu 4 kwietnia z okazji Dnia Książki dzieci z grupy Żabek zaprosiły do przedszkola Panią bibliotekarkę. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, wyjaśnienie pojęć: książka, okładka, pisarz, grafik, drukarnia, biblioteka. Pani Elżbieta przygotowała, także dla dzieci niespodziankę, oprócz przeczytania dzieciom bajki pokazała dzieciom książkę, która nie ma liter ani ilustracji. Była to książka w języku braille’a dla niewidomych i słabowidzących. Każdy mógł pluszkiem dotknąć strony wypełnionej wypukłymi kropkami. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania oraz z zaproszenia, które otrzymały, by to teraz one odwiedziły Panią Elżbietę w bibliotece.