Dzień Książki w grupie Pszczółek

W dniu 24 kwietnia dzieci z grupy „Pszczółek” gościły panią Anię, mamę Franka, która opowiedziała dzieciom o tym, jak powstawały pierwsze książki, jakie mogą być książki i dlaczego są tak bardzo ważne. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać gościa, ale też obejrzeć wiele przeróżnych książek przyniesionych przez Panią Anię do przedszkola. Dzieci poznały także legendę o Warsie i Sawie oraz wierszyk o smutnej książeczce, który zachęcił dzieci do właściwego zachowywania się podczas oglądania i czytania książek.
W ubiegłym tygodniu naszą grupę odwiedziła również Pani Ania, mama Ninki, która umiliła dzieciom czas czytając bajkę o Arielce i wspaniałych pieskach dalmatyńczykach.
Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy znajdują chwilę czasu na czytanie przedszkolakom, gdyż jest to niezwykle ważne – rozwija dziecięcą wyobraźnię, słownictwo, pamięć, zainteresowania, umiejętność słuchania ze zrozumieniem, uczy wartości niezbędnych w życiu…