„Dzień Kundelka”

W czwartek 22 października po raz kolejny Wesołe Smyki obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Rankiem przybył do Przedszkola nieoczekiwany gość – Dante – piesek rasy golden irish. Dzieci były bardzo przejęte i niezwykle zainteresowane. Podczas spotkania dowiedziały się, jak należy opiekować się zwierzęciem, pies to przecież nie zabawka! Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa to obowiązek i odpowiedzialność. Dante chętnie podawał łapę, przynosił swojej Pani pochowane zabawki i posłusznie reagował na komendy. W nagrodę otrzymywał od dzieci pyszne przysmaki. Przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość.

Dzieci udowodniły, że potrafią dbać o zwierzęta. Przez trzy tygodnie w przedszkolu prowadzona była zbiórka karmy dla psów ze schroniska. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za okazane serce i przyłączenie się do zbiórki żywności dla potrzebujących czworonogów.