Dzień Lego- kółko matematyczne w grupie Biedronek

W czasie kółka matematycznego  w grupie Biedronek obchodziliśmy Dzień Klocków Lego. Dzieci dowiedziały się jak powstały Kloski i skąd się wywodzą. Następnie bawiły się klockami segregując je wg podanej cechy, przeliczając czy budując z nich wieżę wg instrukcji. Przedszkolaki przyniosły też swoje budowle z lego i stworzyły z nich wystawę tematyczną. Zabawa klockami konstrukcyjnymi wpływa pozytywnie na rozwijanie sprawności umysłowej. Najmłodsze dzieci uczą się kolorów i kształtów, nieco starsze – liczenia i przeliczania, a jeszcze starsze – zasad prawidłowego łączenia elementów (takiego, który pozwoli na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów). Zachęcamy więc do zabaw klockami wszelkiego rodzaju , ponieważ są one niezastąpione w rozwoju dziecka.