Dzień Pingwina – zajęcia w grupie Myszek i Biedronek

Dzień Pingwina w kwietniu…? Ktoś by powiedział, że to dziwne wręcz niemożliwe, a jednak prawdziwe. 25 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Pingwina. Święto to zostało ustanowione po tym, jak naukowcy zaobserwowali, że przez 7 lat z rzędu kolonia pingwinów Adeli po spędzeniu miesięcy na morzu, wracała na Antarktydę do swoich terenów lęgowych właśnie 25 kwietnia. Dzieci z grupy Myszek i Biedronek również świętowały Dzień Pingwina w przedszkolu. Dowiedziały się ciekawostek o pingwinach, poznały ich różne gatunki. Podczas zabaw rozwijały umiejętności matematyczne, muzyczne, językowe, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Dzień Pingwina to wspaniała okazja na zwrócenie uwagi jakie zagrożenia występują dla pingwinów i jak możemy im pomóc, a ma to oczywiście związek z dbaniem o naszą piękną planetę Ziemię.