Dzień szefa kuchni w grupie Motyli

20 października obchodzimy Dzień Szefa Kuchni.  Szefowie kuchni pracują w najlepszych restauracjach, ale tak naprawdę szefem kuchni może być każdy, nawet przedszkolak! Dzieci z grupy Motyli postanowiły tego dnia własnoręcznie przygotować pyszne i kolorowe kanapki.  Ale zanim  zabrały się do pracy poznały sekrety pracy w kuchni: czułym uchem odgadywały dźwięki wydawane przez elektryczne sprzęty kuchenne, rozpoznawały przyrządy niezbędne w pracy każdego kucharza oraz  produkty, z których przygotowywały kanapki.  Oczywiście nie zabrakło obowiązkowej czapki kucharskiej i fartucha!  Wszystkie Motylki wyglądały bardzo profesjonalnie i z pełnym profesjonalizmem smarowały chleb masłem,  ogórka i pomidora, ozdabiały kanapki sałatą, serem i szynką.  Wszystkie kanapki były piękne i kolorowe, a przede wszystkim zdrowe i taaaaaakie smaczne!