Dzień Wiatru w grupie Żabek

W dniu 15 czerwca dzieci z grupy „Żabek” obchodziły Dzień Wiatru. Celem zabaw
w tym dniu było rozbudzanie zainteresowania światem przyrody, poznanie jak ogromny wpływ ma wiatr na nasze codzienne życie, jakie daje nam korzyści, a także jak wielkie szkody potrafi wyrządzić. Dzieci poznały tekst książki, pt. „Po co wieje wiatr” R. Witek, obejrzały ilustracje dotyczące wiatru, dowiedziały się jak powstaje wiatr i od czego zależy jego siła. Same starały się wywołać wiatr podczas zabaw z wiatraczkami, piórkami, bańkami mydlanymi. Podczas zabawy plastycznej dzieci ozdobiły kwiatkami i motylkami sylwety latawców, a bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym mogły sprawdzić siłę wiatru bawiąc się paskami krepy. Dzieci bawiły się i uczyły zarazem, a zabawom towarzyszyła wspaniała atmosfera.