Europejski Dzień Mózgu w grupie Biedronek

Przedszkolaki z grupy Biedronek szukały odpowiedzi na pytanie czym jest i jak działa najlepszy, stworzony przez naturę komputer świata – ludzki mózg. Z dużym zainteresowaniem obejrzały filmy edukacyjne w tym bajkę z popularnej serii „Było sobie życie” – Mózg, Neurony.  Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób w każdej chwili naszego życia, docierają do nas różnego typ bodźce, tego, że układ nerwowy kontroluje nie tylko świadome reakcje, takie jak chodzenie, czy mówienie,  odpowiada nie tylko za wymyślanie nowych, genialnych idei, ale również reguluje podstawowe procesy biologiczne: oddychanie, sen czy głód, i że używamy go w stu procentach, przez całą dobę. Dzieci wiedzą, że zbilansowana dieta wpływa nie tylko na utrzymanie w zdrowiu całego organizmu, ale i na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Biedronki poznały szereg ćwiczeń, które doskonale uaktywniają mózg – wg kinezjologii edukacyjnej  Dennisona –  „ruchy naprzemienne”, „punkty na myślenie”,  „leniwe ósemki”, „Słoń”, „Sowa”, czy „energetyczne ziewanie”. Nie zabrakło także ćwiczeń logicznych, łamigłówek,  czy masażyków i relaksacji przy muzyce.