„Jak być eko?” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 15-19 kwietnia, dzieci z grupy Biedronek poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą, szczególnie w zakresie ekologii. Podczas codziennych zajęć i zabaw, dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai „Opowieści z zielonego parku”, który wprowadził nas w temat tygodnia. Dzieci dowiedziały się również co to jest recykling i jak przebiega układając historyjkę obrazkową, poznały sposoby segregowania śmieci, które utrwalaliśmy podczas zabaw w kodowanie z wykorzystaniem robota Genibot. Dzieci wzięły również w mini olimpiadzie przyrodniczo-dydaktycznej wewnątrzgrupowej, gdzie wykonywały zadania związane z tematyką zajęć oraz wykonały grupowe plakaty przedstawiające sposoby dbania o ziemię. Podczas zabaw rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, muzyczne, plastyczne, językowe. Wykonaliśmy również pracę plastyczną wykorzystując wtórnie różne produkty – „wazon z kwiatami”. Poznaliśmy również kolejną literę alfabetu „Z”.