„Jak być superbezpiecznym?” – Zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 11-15 września dzieci z grupy Biedronek podczas codziennych zabaw realizowały temat związany z bezpieczeństwem. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania w sali/domu, na placu zabaw, w pobliżu ulicy. Utrwalilismy zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacja świetlna i bez niej. Dzieci poznały podstawowe, ważne dla nich znaki drogowe. Dowiedziały się jakie są pojazdy uprzywilejowane, jakie numery alarmowe trzeba znać, aby wezwać pomoc.Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne utrwalając figurę geometryczna – koło. Podsumowaniem tematu bezpieczeństwa był spacer w okolicach przedszkola podczas którego dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i rozpoznawanie znaków drogowych.