„Jak jesienią dbać o zdrowie?” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 02-06.10, dzieci z grupy Biedronek poznały sposoby dbania o zdrowie, podczas gdy na dworze pogoda znacznie się zmienia. Podczas codziennych zabaw kierowanych dzieci dowiedziały się jakie mogą być objawy choroby, poznały różne specjalności lekarzy, dowiedziały się co robić aby nie chorować – ubierać się odpowiednio do pogody, spożywać zdrowe posiłki, w tym owoce i warzywa. Dowiedzieliśmy się jak można zachować zdrowe smaki letnich owoców i warzyw, czyli jak zrobić przetwory – rozwijaliśmy nasz zmysł smaku podczas próbowania różnych przetworów oraz wykonaliśmy pracę plastyczną „przetwory”. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne i muzyczne. Podczas rozwijania umiejętności językowych poznaliśmy literkę „A” – małą i wielką, drukowaną i pisaną.