Jak radzić sobie z emocjami? – spotkanie z Panią Psycholog w grupie Motyli

W dniu 27 października dzieci z grupy „Motyli” spotkały się z Panią Olą, która jest psychologiem i pracuje między innymi w naszym przedszkolu. Dzieci miały okazję opowiedzieć, jakie emocje i w jakich sytuacjach najczęściej im towarzyszą. Pani psycholog zaprosiła dzieci do zabawy polegającej na rozpoznawaniu emocji z wykorzystaniem kart z serii „Odkrywamy emocje”. Ponadto dzieci poznały pięć sposobów na radzenie sobie ze złością i próbowały je stosować podczas zabaw z gościem. Dzieci uczą się przez obserwację, dlatego ważne jest, aby pokazywać im, jak radzić sobie z emocjami poprzez własne zachowanie. Pokazanie, jak postępujemy w trudnych sytuacjach może pomóc dziecku nauczyć się skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami.