„Jak zachować się nad wodą” – wyjście do Stanicy WOPR dzieci z grupy Motyli, Myszek i Biedronek

We wtorek 20 czerwca dzieci z najstarszych grup w naszym przedszkolu, na zaproszenie ratowników WOPR, udały się do Stanicy WOPR w Chodzieży. Podczas wizyty Ratownicy opowiedzieli dzieciom na czym polega praca ratownika wodnego, zaprezentowali sprzęt który pomaga im ratować tonących ludzi. Ponadto Ratownicy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą – nad morzem, nad jeziorem, nad basenem. Dzieci zwiedziły Stanicę WOPR, poznały pojazdy, którymi ratownicy poruszają się po wodzie. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci wybrały się na krótki rejs Chodzieżanką po chodzieskim jeziorze. Bardzo dziękujemy Ratownikom WOPR za zaproszenie i atrakcyjne warsztaty.