„Jak Zajączek Wielkanoc przygotował” – spotkanie z wielkanocnym Zajączkiem

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach świątecznych, aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 5 kwietnia. Już od rana dzieci czekały na Zajączka, najpierw jednak było śniadanie. Po śniadaniu wszystkie grupy udały się na przedszkolny hol aby w skupieniu obejrzeć wielkanocne przedstawienie przygotowane przez pracowników przedszkola pt. „Jak Zajączek Wielkanoc przygotował”.  Potem dzieci spotkała kolejna niespodzianka, odwiedził je Zajączek, który przekazał, iż prezenty ukrył w ogródku przedszkolnym. Następnie Zajączek rozdał upominki wszystkim pracownikom przedszkola. Na pożegnanie w podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenki. Po pożegnaniu z Zajączkiem wszyscy wyruszyli na poszukiwanie smakołyków do ogródka. Trzeba przyznać, że Zajączek bardzo sprytnie ukrył niespodzianki, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Każdy jednak znalazł słodkie upominki. Cieszymy się, że Zajączki o nas pamiętały!!!