„Jaki plan na jesień mają zwierzęta?” – tygodniowe zabawy kierowane w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 23-27.10.2023r., podczas codziennych zabaw, dzieciom z grupy Biedronek towarzyszyły zwierzęta leśne i ptaki. Dzieci utrwaliły oznaki jesieni oraz zwierzęta leśne. Dowiedziały się jak zwierzęta spędzają okres jesienny oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Utrwalając wiedzę na temat obecnej pory roku i rozpoznawania zwierząt leśny wykonaliśmy pracę plastyczną „jesienny las” z wykorzystaniem elementów metody Edukacja przez Ruch przy użyciu farb. Podczas zabaw związanych z zapasami zwierząt poznaliśmy zapis cyfrowy liczby „4”. Wzbogacając wiedzę na temat zmiany futra i upierzenia dzieci badały właściwości wełny, bawiły się w kłębek przyjaźni oraz wykonały pracę plastyczno-techniczną „Sowa”. Rozwijaliśmy również umiejętności językowe – budowanie zdania podczas wypowiedzi, poznanie litery „m, M”. Nie zabrakło zabaw z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.