„JAKIE ZAWODY WYKONUJĄ KOBIETY?” – POZNANIE ZAWODU FARMACEUTY W RAMACH OBCHODU DNIA KOBIET

W ramach obchodów Dnia Kobiet dzieci z grupy Żabek gościły panią Marysię, mamę Janka która pracuje w aptece. Pani farmaceutka przeczytała dzieciom bajkę „Kicia Kocia w aptece” a następnie opowiedziała na czym polega jej praca, że to nie tylko sprzedaż leków w aptece, ale także ich wykonywanie wg specjalnych receptur. Ważnym wątkiem rozmowy z dziećmi były zasady odnoszące się do stosowania leków tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych. Pani pokazała dzieciom jak wykonać maść z witaminą E pokazując wszystkie kolejne etapy. Dzieci poznały składniki, z których, taka maść powstaje. Aktywnie uczestniczyły w prezentacji, urabiały maść.
Dziękujemy pani mamie Jasia za przeprowadzenie ciekawych zajęć.