„Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 25-29 września, dzieci z grupy Biedronek podczas codziennych zajęć i aktywności, wzbogacały swoją wiedzę na temat rozpoczynającej się pory roku – Jesień. Poznaliśmy oznaki i zwiastuny jesieni oraz dary, którymi Jesień nas obdarowuje. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, doskonaląc umiejętność rozpoznawania prostokąta. Rozwijaliśmy umiejętności muzyczno-ruchowe oraz plastyczne – wykonując pracę plastyczną „jesienne drzewo”, podczas której dzieci poznały technikę stemplowania. Nie zabrakło zabaw rozwijających umiejętności językowe i komunikatywne oraz zabaw ruchowych. Wybraliśmy się również na spacer do parku, gdzie poszukiwaliśmy oznak i darów jesieni, które wykorzystywaliśmy później przy różnych aktywnościach.