„Kocham babcie i dziadków” – zajęcia w grupie Motyli

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Motyli” realizowały pierwszą część tematu „Kocham babcie i dziadków”

  • poznały bajkę muzyczną o babciu i dziadku i na jej podstawie opowiadały o swoich ulubionych zabawach z babcią i dziadkiem – zwracając uwagę na ich dobroć, miłą atmosferę jaką stwarzają podczas zabaw oraz pobłażliwość w stosunku do wnucząt
  • dowiedziały się, co to jest drzewo genealogiczne
  • czytały globalnie napisy: babcia dziadek, wnuk, wnuczka, mama, tata, rodzice, brat, siostra
  • doskonaliły spostrzegawczość wzrokową i logiczne myślenie podczas odkodowywania ukrytej informacji o prezentach dla babci i dziadka
  • doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową i usprawniały dłonie podczas wykonywania portretów babci i dziadka z wykorzystaniem techniki origami płaskie z koła oraz podczas wykonywania laurki i kwiatka dla najbliższych
  • rozwijały poczucie rytmu podczas nauki piosenki, pt. „Sto lat dla babci i dziadka”
  • dowiedziały się, jak należy zachowywać się podczas zabaw na śniegu