„Komisariat Małego Policjanta” – wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Pile

W czwartek 23 listopada dzieci z grupy Biedronek pojechały na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Dzieci poznały zawód policjanta, dowiedziały się na czym on polega, jakie przyrządy są niezbędne policjantowi w jego pracy. Utrwaliły również zasady bezpieczeństwa, szczególnie w zakresie przechodzenia przez jezdnię oraz dowiedziały się jak ważne jest noszenie odblasków podczas zabawy z tubą. Dzieci zwiedziły budynek komisariatu, miały również możliwość zobaczenia pomieszczenia nazywanego poczekalnią, gdzie znajduje się cela z kratami. Odbyło się również spotkanie z psem policyjnym i jego przewodnikiem – policjantem. Zwiedzając teren dookoła komendy dzieci miały możliwość zobaczenia policyjnego motoru, a chętne dzieci mogły na motor wsiąść. Wycieczka była bardzo owocną w poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i zawodu policjanta.