„Który żywioł jest najważniejszy? – zajęcia i zabawy tygodniowe w grupie Biedronek

W tym tygodniu, podczas codziennych zabaw i zajęć, dzieci z grupy Biedronek poznawały żywioły panujące na ziemi – ogień, woda, ziemia i powietrze. Dzieci poznały korzyści które każdy żywioł przynosi ludziom, ale także dowiedziały się jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa ze sobą niosą. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw badawczych, dzieci sprawdzały co pływa a co tonie, poznały sposób mierzenia płynów i określania ich ilości w pojemnikach. Dowiedziały się co jest potrzebne aby ogień się palił oraz jakie skutki niesie za sobą trzęsienie ziemi. Dzieci wykonały również prace plastyczną”żywioły” podczas której doskonaliły umiejętność rysowania.