„Ludzie listy piszą, Pan listonosz listy nosi” – Dzień Listonosza i Poczty Polskiej w grupie Biedronek

Każdego roku 18 października obchodzimy Dzień Listonosza i Poczty Polskiej. Dzieci z grupy Biedronek również świętowały ten dzień. Podczas zabaw kierowanych poznały zawód listonosza, atrybuty niezbędne do jego pracy oraz zadania jakie wykonuje. Dzieci dowiedziały się co to jest list, jak go stworzyć oraz w jaki sposób trafia on do odbiorcy – droga listu. Dzieci poznały również wygląd różnych znaczków oraz klaserów i oglądały zabytkowe znaczki zbierane hobbystycznie. Punktem kulminacyjnym zajęć było sporządzenie przez dzieci listu do rodziców, który następnie zaadresowaliśmy (dzieci utrwalały znajomość swojego adresu zamieszkania) i wysłaliśmy podczas spaceru na pocztę. W trakcie wizyty na poczcie dzieci wręczyły pracownikom poczty upominkowe kwiatki z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że listy dotarły do rodziców i sprawiły im przyjemność.