„Magiczny dywan”- kółko w grupie Motyli

Podczas wtorkowego kółka w grupie Motyli dzieci wzięły udział w zabawach z wykorzystaniem „Magicznego Dywanu”. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych. Zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Obraz, który wyświetlany jest przy pomocy rzutnika, daje efekt wirtualnego dywanu, na którym dzieci mogą się bawić. Gry i zabawy ruchowe pozytywnie wpływają również na rozwój umiejętności współpracy w grupie. Dzieciom bardzo podobały się zabawy z magicznym dywanem i z niecierpliwością czekają na kolejne przygody z nim związane.