„Mamy różne charaktery” – tygodniowe zajęcia w grupie Myszek

W minionym tygodniu 6-10 marca, podczas codziennych zajęć, dzieci z grupy Myszek bawiły się z emocjami. Utrwaliliśmy podstawowe emocje, poznaliśmy również inne pozostałe emocje. Dokonaliśmy podziału na emocje pozytywne i negatywne, stworzyliśmy kodeks złości, który na stałe jest z nami na Sali oraz sygnalizator emocji, który cały tydzień pomagał dzieciom określać ich nastrój emocjonalny. Dzieci poznały różne sposoby radzenia sobie z złością, jak np. wytupanie złości na macie. Nie zabrakło zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, emocjonalnych poduszek i woreczków gimnastycznych. Podczas zabaw rozwijaliśmy również umiejętności matematyczne, plastyczne, muzyczne i językowe – poznanie nowej litery „u, U”.