„Mandala sensorycznie-artystycznie” – zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Biedronek

W poniedziałek 20 listopada, dzieci z grupy Biedronek odwiedzili rodzice, którzy uczestniczyli w zajęciach. Tematem zajęcia była mandala, a główną metodą i techniką elementy integracji sensorycznej i sensoplastyki. Podczas zajęć dzieci i rodzice dowiedzieli się czym jest mandala oraz jak można ją stworzyć, pokonali ścieżkę sensoryczną w kształcie mandali, tworzyli kolorowe mandale z barwionego makaronu, ryżu, fasoli i grochu współpracując w małych grupach, jednocześnie rozwijając umiejętność współpracy i wzajemnej komunikacji. Każde dziecko wspólnie z rodzicem stworzyło masę plastyczną z balsamu i mąki, z której następnie formowali koło i ozdabiali tworząc swoją wymarzoną mandalę. Zajęcia zakończyły się zabawą relaksacyjną – masażykiem. Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach.