„Maska jak z bajki” – kółko plastyczne w grupie Motyli

W mijającym tygodniu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek, w związku z tym na kółku zainteresowań wykonywaliśmy maski bajkowych postaci. Nasze zabawy rozpoczęliśmy od przypomnienia kilku bajek na podstawie ilustracji, dzieci rozwiązywały też zagadki na temat bajkowych postaci. Następnie wybrały sobie bajkowe maseczki z bloku technicznego i przypomniały sobie, w jaki sposób możemy uzyskać niektóre barwy mieszając właściwe farby. Uczestniczyły w zabawie paluszkowej, po czym przystąpiły do malowania maseczki farbami plakatowymi. Dzieci bardzo starały się wykonywać pracę dokładnie, zwracając uwagę na prawidłowe trzymanie pędzla i właściwe usuwania nadmiaru farby. Już wkrótce dzieci zabiorą maseczki do domu, gdzie będą mogły wykorzystać je do zabaw.