„Międzynarodowy Dzień Klocków Lego” – we wszystkich grupach

W dniach 26.01 i 29.01 odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Lego”. Wszystkie grupy z okazji tego święta już od samego rana tworzyły rozmaite budowle z wykorzystaniem zarówno klasycznego lego jak i lego duplo w przypadku mniejszych dzieci. Przedszkolaki poznały historie klocków lego oraz zobaczyły jak zmieniały się na przestrzeni lat. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach, gdyż lego jest nieoceniona pomocą w nauce kolorów, przeliczaniu, sortowaniu czy dopasowywaniu do odpowiednich kształtów. Budowanie z klocków lego doskonali koordynację oko-ręka, rozwija motorykę małą a także wyobraźnię. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki tak chętnie uczestniczyły w zabawach.