„Międzynarodowy Dzień Strażaka” w grupie Żabek i Pszczółek

W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabek i Pszczółek obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka. Głównym celem tego nietypowego święta było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, budowanie zaufania do osób wykonujących ten zawód, przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa oraz sposobów zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci uczestniczyły także w wielu zabawach muzyczno-ruchowych, słuchały bajek o dzielnych strażakach. Punktem kulminacyjnym świętowania było spotkanie ze strażakami. Dzieci były przeszczęśliwe, gdy zobaczyły wielki czerwony wóz strażacki, sprzęt, używany podczas akcji ratunkowych. Dzień Strażaka był doskonałą okazją, aby przedszkolaki zrozumiały, jak ważne jest wspieranie innych i dzielenie się wdzięcznością.