„Międzynarodowy Dzień Tolerancji w grupie Myszek i Biedronek w ramach udziału w kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

W okresie od 1 do 19 listopada w całej Polsce realizowana jest kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Dzieci z grupy Biedronek i Myszek również wzięły czynny udział w kampanii. W piątek 17 listopada dzieci z najstarszych grup przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo dając tym samym wyraz swojego sprzeciwu przeciwko przemocy. Podczas zabaw i pogadanek dzieci dowiedziały się co to jest przemoc oraz poznały jej dwa podstawowe rodzaje – przemoc fizyczna i przemoc psychiczna oraz wykonały plakaty tematyczne.
Dnia 16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W ramach realizacji kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, dzieci z grupy Biedronek świętowały dzień tolerancji. Podczas obchodów tego święta promujemy szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, ale także akceptację i zrozumienie dla osób niepełnosprawnych i z różnymi chorobami czy zaburzeniami, jak na przykład Autyzm, czy Zespół Aspargera. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat różnorodności kulturowej związanej z wyglądem, religią oraz zachowań związanych z różnymi chorobami. Stworzyliśmy tego dnia wspaniałą mapę myśli na temat tolerancji jednocześnie dowiadując się, czym ona jest. Współpracując w małych grupach dzieci stworzyły przepiękny, wielokolorowy plakat. „Tolerancja właśnie to znaczy, że szanujemy każdego, mimo, że wygląda, myśli i robi inaczej”.