„Moja rzeżucha w naszym w kąciku przyrody” – przyrodnicze kółko zainteresowań w grupie Pszczółek

Dzieci z grupy „Pszczółek” tak jak wszyscy przedszkolacy bardzo lubią zajęcia praktyczne, dlatego też  z entuzjazmem przystąpiły do kolejnych prac w kąciku przyrody. Tym razem było to wysianie rzeżuchy na watę. Każde dziecko po pokazie i wyjaśnieniach pracowało samodzielnie. Nawilżało wodą watę umieszczoną w pojemniku, wysiewało nasionka, wyszukiwało swoją wizytówkę, by umieścić ją na pojemniku z rzeżuchą. Oprócz wysiania rzeżuchy dzieci miały okazję porównać nasiona wybranych roślin – m.in. dyni, buraków, ogórków, fasoli,  kopru, sałaty… z nasionami rzeżuchy. Wszystkie prace w kąciku przyrody służą temu, by móc obserwować wzrost roślin, uczyć się ich pielęgnacji oraz poznać czynniki niezbędne do rozrostu roślin.